مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)

[ad_1]

برترین ها – ترجمه از حمید پاشایی: جای تعجب نیست که مردم محلی اغلب از دست گردشگرانی که از شهر آن ها بازدید می کنند، عاصی هستند.
 

برخی توریست ها رفتار بسیار بدی در حین سفر داشته اند، از زمین انداختن آثار هنری در حین گرفتن سلفی گرفته تا پرت کردن اشیائی به سمت گارد ملکه در لندن.
برخی شهرها به قدری با توریست ها دچار مشکل شده اند که محدودیتی در تعداد افرادی که می توانند در هر روز از آن شهر بازدید کنند وضع کرده اند. مردم محل در برخی شهرهای دیگر اعتراضاتی را علیه گردشگری در شهر محل اقامت خود برپا کرده اند.
در ادامه، مکانهایی را معرفی می کنیم که در حال تخریب و نابودی به وسیله صنعت گردشگری هستند.
دوبروونیک، کرواسی
 
 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)
شهر دوبروونیک در کرواسی تا حدی به خاطر محبوبیت سریال «بازی تاج و تخت» شاهد افزایش گردشگری در سال های اخیر بوده است. این شهر ساحلی که مدام در آن سریال دیده می شود، به گفته شهردار دوبروونیک در سال 2015 شاهد افزایشی 10% در گردشگری بوده است.
ولی این شهر قادر نبوده که از پس هجوم اخیر گردشگران بر بیاید. در آگوست 2017، شهردار دوبروونیک برنامه هایی برای کاهش حداکثر تعداد گردشگران در طول روز از 8000 نفر به 4000 نفر در دو سال بعدی را اعلام کرد.
 

ریکیاویک، ایسلند

 
 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)
ریکیاویک در ایسلند به ویژه به خاطر تخفیف های اخیر بلیت های هوایی، مقصد تعطیلاتی پرطرفداری است. ولی، تمام این کشور در سال های اخیر تحت تأثیر گردشگران قرار گرفته است.
در سال 2015، حدود 1.26 میلیون نفر از ایسلند بازدید کردند، در مقایسه با جمعیت تقریبی 330 هزار نفری کشور در همان سال. در سال 2016، تنها جمعیت گردشگران آمریکایی بیشتر از تعداد مردم محلی این کشور بود.
سیاستمداری ایسلندی اخیراً در مورد تعداد گردشگران اعتراض کرد، و این کشور جزیره ای را به دیزنی لند تشبیه کرد. با اینکه صنعت گردشگری به اقتصاد ایسلند بعد از رکود اقتصادی اخیر نفسی تازه داد، ولی تأثیر بدی روی زیرساخت های داخلی گذاشته به طوری که ساخت و ساز همه جا در حال انجام است، و قیمت های محلی نیز سر به آسمان گذاشته است.
 

کوزومل، مکزیک

 
مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2) 
کوزومل در مکزیک جزیره زیبایی است که به وسیله دریای کارائیب احاطه شده است. این منطقه همچنین دومین مقصد پرطرفدار به وسیله کشتی تفریحی در جهان است.
صخره های مرجانی جزیره را احاطه کرده اند، ولی مقادیر زیادی از مرجان ها به وسیله قایق ها و غواصان نابود شده اند. مرجان های باقی مانده نیز به وسیله آلودگی ناشی از عبور و مرور قایق ها دچار آسیب شده اند.
 

بارسلونا، اسپانیا

 
 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)
مردم محلی در بارسلونا نارضایتی خود از گردشگران را پنهان نمی کنند. اوایل سال 2017، راهپیمایی اعتراض آمیزی علیه توریسم در شهر با حمله معترضان به یک اتوبوس حامل گردشگران و یک هتل به خشونت انجامید.
 
نقاط توریستی پرطرفدار قوانین خود را در نتیجه فعالیت گردشگران تغییر داده اند. لا بوکوئریا ، بازاری عمومی و بزرگ، در سال 2015 گروه های گردشگری بیش از 15 نفر را ممنوع کرد. پیش از این ممنوعیت، گروه های پر تعداد مسافران با گرفتن عکس عبور و مرور را مختل می کردند و موجب می شدند که فروشندگان و مشتریان معمولی دچار مشکل شوند.
 

نیویورک، آمریکا

 
 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)
نیویورک سیتی برای سال ها مقصد تعطیلاتی پرطرفداری بوده، هر چند صنعت گردشگری هنوز هم در حال رشد است.
مجله نیویورک تایمز اوایل سال 2017 گزارش داد که این شهر در حال حاضر 113 هزار اتاق هتل دارد، و انتظار می رود که این عدد تا سال 2019 به 137 هزار افزایش یابد.
از بازار هتل های همیشه در حال رشد گرفته تا غذاهای مد روز و مناسب برای اینستاگرام که گردشگران ساعت ها در صف منتظر می مانند تا آن ها را امتحان کنند، برخی معتقدند که توریست ها شهر نیویورک را در کنترل خود گرفته اند.
 

سانتورینی، یونان

 
 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)
سانتورینی جزیره ای زیبا در ساحل یونان است، اگر چه اغلب در فصل تابستان با انبوهی از گردشگران پر می شود.
در حقیقت به دلیل هجوم فصلی گردشگران، این جزیره محدودیتی 8000 نفری در روز در تعداد بازدیدکنندگان از کشتی های تفریحی وضع کرده است. تعداد قابل توجه 790 هزار نفر از 636 کشتی تفریحی در سال 2015 از سانتورینی دیدن کردند، در حالی که کل این جزیره جمعیتی تنها 15 هزار نفری دارد.
 

رم، ایتالیا

 
 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)
رم شهری زیبا پر از ویرانه های باستانی است، ولی گردشگران بسیار زیادی از احترام به تاریخ آن غافل می مانند.
آخرین نمونه از تخریب بنایی تاریخی مربوط به روم باستان توسط گردشگران در آگوست 2017 اتفاق افتاد، زمانی که توریستی از اکوادور در حال حکاکی نام اعضای خانواده اش روی کولوسئوم بود. او به خاطر خرابکاری این آمفی تئانر رومی دو هزار ساله، 23 هزار دلار جریمه شد.
 

پراگ، جمهوری چک

 
 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)
پراگ به خاطر حال و هوای سرزنده اش، شهر محبوب دیگری بین گردشگران اهل پارتی و مهمانی است.
گردشگران پر سر و صدا به قدری از کنترل خارج شده اند که مسئولین محلی مجبور به دخالت شدند تا ساعت 10 شب را به عنوان «زمان آرامش شب» اعلام کنند.
 

جزیره ساحل خوکی، باهاما

 
 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)
خوک های بامزه و شناگر جزیره ساحل خوکی در باهاما به علت غذا دادن گردشگران به آن ها در ساحل و خوردن بیش از حد شن و ماسه، به تعداد زیاد در حال مرگ هستند.
این حقیقت که توریست های بی نظم به آن ها الکل برای نوشیدن می دهند و حتی سعی می کنند از آن ها سواری بگیرند نیز بدون شک کمکی به این قضیه نمی کند. صاحبان خوک ها در حال حاضر مشغول همکاری با دولت هستند تا مقرراتی در این زمینه وضع شود.
 

آمستردام، هلند

 
 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)
آمستردام برای مدت زمان طولانی مقصد تعطیلاتی پرطرفداری برای مسافران اهل پارتی و خوشگذرانی بوده است، ولی فرانس فان در آورت مدیر ارشد بازاریابی آمستردام در این مورد گفته، «بسیاری از شهرهای تاریخی کوچک تر در اروپا در حال نابودی به وسیله گردشگران هستند».
به گفته ولی فرانس فان در آورت، سایت های اجاره خانه مثل ایربی‌ان‌بی تأثیری منفی روی شهر داشته است.
در واکنش به افزایش گردشگری در آمستردام، این شهر محدودیت هایی روی ایربی‌ان‌بی وضع کرده تا فهرست خانه های اجاره ای نتواند در یک زمان بیشتر از چهار نفر داشته باشد، و این سایت نتواند آپارتمان ها را برای بیش از 60 روز در سال اجاره دهد.
 

کوبا

 
 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)
بر اساس اعلام مجله نیویورک تایمز، رکورد تعداد 3.5 میلیون بازدیدکننده درسال گذشته منجر به کمبود غذا برای مردم محلی شد، که علاوه بر آن قادر به خرید بسیار از اجناس ضروری خود نیز نیستند چرا که قیمت آن ها با هجوم هتل ها برای خرید این اجناس سر به آسمان گذاشته است.
از این رو دولت کوبا محدودیتی در حداکثر قیمت ها برای اقلام ضروری وضع کرده تا مردم محلی بتوانند از پس هزینه آن ها بر بیایند.

[ad_2]

بک لینک

دانلود کتاب

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند